Noi activități în cadrul proiectului „Junior Business Academy”
Formarea antreprenorială în cadrul proiectului „Junior Business Academy – Accelerator al integrării pe piața muncii a noilor generații de studenți și absolvenți antreprenori inovatori” continuă în luna aprilie, cu noi activități!
Vineri, 1 aprilie și sâmbătă, 9 aprilie 2022 s-au desfășurat activitățile de examinare practică a câte 4 grupe de studenți din cadrul programului de formare antreprenorială.
![](https://blog.umfst.ro/wp-content/uploads/2022/04/1-1-1024x576.jpg)
![](https://blog.umfst.ro/wp-content/uploads/2022/04/2-1-1024x576.jpg)
![](https://blog.umfst.ro/wp-content/uploads/2022/04/3-1-1024x576.jpg)
![](https://blog.umfst.ro/wp-content/uploads/2022/04/5-1024x417.jpg)
![](https://blog.umfst.ro/wp-content/uploads/2022/04/4-1-1024x576.jpg)
![](https://blog.umfst.ro/wp-content/uploads/2022/04/6-1024x303.jpg)
Pe parcursul desfășurării cursului de competențe antreprenoriale, studenții/ cursanții, organizați în echipe de lucru constituite din 3 – 4 membri, au elaborat planuri de afaceri pe care le-au susținut cu ocazia examinării practice!
Le dorim mult succes în continuare!