Înscrieri simularea examenului de admitere la UMFST, ediția mai 2022
Cea de-a doua simulare a examenului de admitere la programele de studii de 6 și 5 ani, din domeniul Sănătate, va avea loc duminică, 15 mai 2022, cu începere de la ora 9:00, în sistem hibrid. Concomitent, se va desfășura și prima ediție din acest an a simulării examenului de admitere la programul Arhitectură în limba engleză, din cadrul Facultății de Inginerie și Tehnologia Informației.
![](https://blog.umfst.ro/wp-content/uploads/2022/05/277812252_7185438331528910_6691856555584613921_n.jpg)
![](https://blog.umfst.ro/wp-content/uploads/2022/05/278572827_7237557246317018_7458189695189327292_n.jpg)
![](https://blog.umfst.ro/wp-content/uploads/2022/05/276168066_3164943923794183_8441107821827297972_n-1024x1024.jpg)
Universitatea de Medicină, Farmacie, Științe și Tehnologie „George Emil Palade” din Târgu Mureș organizează în data de 24 iulie 2022 examenul de admitere pentru programele de studii de licență de 6 și 5 ani din domeniul Sănătate.
Candidații care optează pentru participarea la simulările examenului de admitere din luna mai se pot înscrie până la data de 8 mai 2022, ora 23:59, pe site-ul oficial https://simulareadmitere.lstgm.ro/.
Detalii înscriere și opțiuni: https://www.facebook.com/simulareumfst.